Natūralus akrilinis akmuo pastaruoju metu tampa vis populiaresniu sprendimu voniose, virtuvėse ir kitose namų erdvėse. Gamintojai šios medžiagos gaminiams suteikia nuo 10 iki 15 metų garantiją. Tačiau tam, kad praustuvai, plautuvės ar stalviršiai iš akrilinio akmens tarnautų ilgus metus ir išliktų nepriekaištingos išvaizdos, reikia tinkamai rūpintis šia medžiaga.

 

Gera žinia, jog natūralaus akrilinio akmens priežiūra yra paprasta ir nereikalauja daug pastangų. Tai vienas pagrindinių argumentų, dėl kurių šio akmens gaminiai taip vertinami. Akrilinio akmens gaminiai yra atsparūs chemikalams, dažniausiai puikiai atlaiko smūgius, mechaninius pažeidimus, šio akmens paviršius nesugeria skysčių ar nešvarumų. Todėl turint baldus, kurių gamyboje naudojamas akrilinis akmuo, namų priežiūra bus daug paprastesnė nei iki šiol.

Mėgaukitės lengva priežiūra

Iš tiesų jokių specialių reikalavimų priežiūrai nei stalviršiai, nei akriliniai praustuvai ar plautuvės nereikalauja. Todėl jų priežiūrai nereikės skirti daug laiko. Geriausia šių gaminių savybė – jie yra higieniški ir nesugeria cheminių medžiagų. Todėl juos valyti bus labai lengva. Pakanka elementarios priežiūros – kiekvieną kartą panaudoję gaminį, kruopščiai jį išvalykite. Tam užteks drėgnos šluostės. Dažniausiai reguliariai prižiūrimų akrilinių gaminių nereikia stipriai šveisti, nes jų paviršius nesugeria nešvarumų.

Pamirškite kampų valymą ir nešvarumų likučius

Turbūt kiekviena šeimininkė žino, kaip sudėtinga prižiūrėti baldus, kurių tarpuose ar sujungimuose kaupiasi nešvarumai ar maisto likučiai. Šį rūpestį galėsite pamiršti, jeigu Jūsų namuose bus stalviršis iš akrilinio akmens ar akrilinio akmens praustuvas, kriauklė. Dažnai prie jų sujungimų ar tarpuose kaupiasi nešvarumai, kuriuos pasiekti sudėtinga, o kartais tampa visai neįmanoma. Dėl to kenčia baldų išvaizda. Norint juos išvalyti, kartais imami aštrūs daiktai ir taip netgi galima pakenkti baldui. Akrilinio akmens priežiūra to nereikalauja. Nes šie gaminiai neturi sujungimo siūlių ir visi jų kampai yra užapvalinti taip, kad nesusidarytų erdvė likučiams kauptis. Tai reiškia, kad palaikyti švarą namuose bus daug paprasčiau.

Saugokite nuo aukštos temperatūros

Nors akrilinio akmens paviršius yra atsparus drėgmei ir skysčiams, nereikėtų jo veikti aukšta temperatūra. Gamintojai sako, kad nuo didesnės kaip 100 laipsnių celsijaus, akrilinis akmuo gali pasikeisti. Todėl tokios aukštos temperatūros reikėtų vengti, norint apsaugoti nuo neigiamo poveikio. Dažniausiai tai yra įspėjimas dėl ilgo veikimo aukšta temperatūra. Tai ypač aktualu tiems, kurie savo namuose naudoja stalviršius iš akrilinio akmens. Pavyzdžiui, jeigu norite ant stalviršio padėti ką tik iš orkaitės ištrauktą indą, reikėtų po juo padėti specialų padėklą, kad nepakenktumėte stalviršiui.

Nupoliruokite

Nors akrilinis akmuo yra labai atsparus drėgmei ir negeria skysčių, ant jo ilgainiui gali atsirasti mechaninių pažeidimų. Dažniausiai tai nutinka po kelių metų, jeigu gaminiai yra aktyviai naudojami. Pavyzdžiui, įbrėžimų gali atsirasti ant virtuvės stalviršio, jeigu ant jo gaminate nenaudodami specialios pjaustymo lentelės. Tokiu atveju reikėtų pasidomėti, kaip atliekamas akrilinio akmens poliravimas. Tai paslauga, kuri užtikrins, kad nedideli atsiradę įbrėžimai būtų nupoliruoti ir stalviršis vėl atrodytų nepriekaištingai. Po poliravimo akrilinio akmens priežiūra vėl taps paprasta ir negaišins Jūsų laiko.

Neskubėkite keisti

Nors norint išgauti norimą formą ir matmenis, akrilinis akmuo yra kaitinamas ir tampa labai lengvai formuojamas, visgi, namuose kartais visko nutinka. Dažniausiai – dėl staigių temperatūros pokyčių. Ir jeigu nutiko taip, kad visgi akmuo kažkur įskilo, nulūžo praustuvo ar akrilinės kriauklės kampas, nereikėtų skubėti išmesti gaminio ir keisti jo nauju. Šiuo metu tai yra kone vienintelė medžiagą, kurią lengva atkurti. Todėl nutikus tokiai situacijai, yra vilties, jog Jūsų namų interjero akcentą, pasitelkus profesionalų pagalbą, galima sutvarkyti arba atkurti ir toliau naudoti.

 

Jeigu ieškote unikalių sprendimų savo namams, natūralus akrilinis akmuo – geriausias pasirinkimas. Jį bus ne tik lengva prižiūrėti, bet ir malonu liesti. Tai šiltas, švelnus ir jaukus paviršius, kuris namus pavers dar jaukesniais. O svarbiausia, kad kuriant projektus su šiuo akmeniu – nėra jokių kūrybinių ribų. Galima įgyvendinti bet kokį sprendimą, nes šio akmens galimybių neriboja nei formos, nei matmenys. Turite idėją? Susisiekite su mumis, o mes papasakosime, kaip ją paversti dailiu ir funkcionaliu Jūsų namų interjero sprendimu.